مقالات

لباس بادگیر چیست؟

لباس بادگیر دخترانه

انواع لباس بادگیر برای کاربرد های مختلفی دوخته می شوند. این لباس ها از جنس های مختلف از جمله شمعی، پلی استر و … تهیه می شوند. این لباس ها برای ایمنی و محافظت در برابر خطراتی که یک شغل می تواند داشته باشد طراحی شده اند. متناسب با فصول مختلف سال این لباس ها می توانند به صورت زمستانه و تابستانه تهیه شوند. در این مقاله به معرفی انواع این لباس پرکاربرد و جنس آن پرداخته ایم. 

رنگ های مختلف لباس بادگیر

لباس بادگیر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

انواع لباس بادگیر برای کاربرد های مختلفی دوخته می شوند. این لباس ها از جنس های مختلف از جمله شمعی، پلی استر و … تهیه می شوند. این لباس ها برای ایمنی و محافظت در برابر خطراتی که یک شغل می تواند داشته باشد، طراحی شده اند. اگر دقت کنید بسیاری از مشاغل اطراف شما ممکن است از این لباس ها استفاده کنند.

 مهندسین، کارگران کارواش، باغبان ها، آتش نشان ها و … از این لباس کار برای حفاظت در برابر خطرات و مصونیت جانی استفاده می کنند. این لباس ها ایمنی در حین کار را افزایش می دهد و شخص را در برابر عوامل محیطی نیز مصون نگه می دارد. بسیاری از انواع لباس بادگیر که از جنس شمعی تهیه می شوند، نیز ضد آب هستند. البته متناسب با فصول مختلف سال، این لباس ها می توانند به صورت زمستانه و تابستانه تهیه شوند.

 اصولا در لباس کار های زمستانه داخل لباس را با خز و یا پارچه های گرمایشی پوشش می دهند. لباس های بادگیر، با نوع مشاغل و یا حتی ورزش و تفریحی که شما انجام می دهید، متغیر هستند و می توانند برای ورزش هایی مانند کوهنوردی انتخاب شوند. مناسب ترین این لباس برای ورزشی مانند کوهنوردی بادگیر سبک است. انواع لباس بادگیر، می تواند به صورت ست کامل، شلوار و تن پوش و یا فقط به صورت تن پوش طراحی و به بازار عرضه شود.

اگر به دنبال خرید لباس کار یکسره با کیفیت هستید کلیک کنید

انواع مدل لباس بادگیر

بادگیر های سبک

لباس بادگیر سبک عموما وزن و حجم کمی دارند و فضای بسیار کمی اشغال می کنند. انواع سبک این لباس، اصولا از یک لایه طراحی و دوخته می شود و دارای آستر یا لایه ی زیرین نیستند. اصولا این بادگیر ها می توانند در فصل های مختلف سال استفاده شوند. البته این نوع از لباس برای فصل بهار مناسب تر است و از طرفی در فصل پاییز هم زمانی که سرما خیلی شدت نگرفته باشد می تواند استفاده شود.

 این نوع از بادگیر ها، اصولا برای انجام ورزش های مختلف مناسب هستند. در هنگام انجام ورزش های مختلف، بدن دچار تعریق می شود و بهتر است که از نوعی لباس بادگیر استفاده کنید که دارای منافذ و روزنه هایی باشد که هوا در آن جریان داشته باشد. بادگیر های سبک، عموما این ویژگی را دارند. از این نوع و مدل نیز در انواع بادگیر های دخترانه استفاده می کنند، زیرا اصولا در تولید آن از پارچه های سبک استفاده می کنند.

لباس های بادگیر پلی استری

لباس های پلی استری تقریبا از انواع دیگر گرم تر هستند و با لایه ی داخلی طراحی می شوند. بادگیر های پلی استری اصولا سر و صدا ندارند و به اصطلاح خش خش  نمی کنند. از طرفی، این نوع از لباس بادگیر در برابر چین و چروک مقاوم بوده و به راحتی دچار خم شدگی یا کشیدگی نمی گردند. بادگیر و لباس های پلی استری، اصولا نرم و لطیف هستند. اصولا این بادگیر ها را ضد رطوبت طراحی می کنند.

 از دیگر نکات این لباس بادگیر ها این است که مقاومت بالایی دارند و نسبت به سایر پارچه ها دارای دوام بیشتری هستند. بهتر است بدانید که این جنس از بادگیر ها در مقابل رطوبت نیز دارای مقاومت هستند و در حین پیاده روی یا ورزش و کار از تعریق جلوگیری می کنند که این نوع ویژگی بیشتر در انواع پنبه ای آن دیده می شود.

لباس بادگیر پلی استری

بادگیر و شلوار

تن پوش و شلوار از جنس بادگیر، عموما برای مشاغل مختلف مانند ساختمانی، باغبانی، آتش نشانی و … کاربرد دارند. بیشتر مهندسین و معمار ها برای پروژه های مهندسی از انواع لباس بادگیر استفاده می کنند.

 این لباس بادگیر ها به منظور ایمنی و حفاظت استفاده می شوند. این لباس ها عمدتا به صورت جلو بسته طراحی و دوخت می شوند. در مشاغل مختلف، این بادگیرها برای محافظت بدن در برابر عوامل محیطی، مانند سرما یا گرما دوخته می شوند. در این لباس ها تنفس پذیری در جریان است و از تعریق در بدن جلوگیری می کند.

 این لباس ها به علت اینکه در مشاغل مختلف به کار می روند، به صورت زمستانه و تابستانه طراحی می شوند و در انواع تابستانه ی آن با حفظ اصول ایمنی، از پارچه های نازک تر و بدون آستر استفاده می کنند، اما در مدل های زمستانه داخل آن خز یا پارچه های نمدی را به کار می برند که علاوه بر حفظ اصول ایمنی، بدن را گرم نگاه دارند.

انواع بادگیرهای دخترانه

لباس بادگیر دخترانه که در طرح های مختلف و انواعأ متفاوتی طراحی شده اند در رنگبندی های دخترانه با مدل های اسپرت به بازار عرضه شده اند. این بادگیر ها نیز از لحاظ کیفیت و طراحی با نمونه های دیگر برابری می کنند اما با این تفاوت که این بادگیرها اصولا طراحی های دخترانه دارند.

 در کوهنوردی و ورزش های مختلف نیز این بادگیر ها به کار می روند. می توانید برای دیدن و خرید انواع لباس های بادگیر به سایت فروشگاه اینترنتی لوازم ایمنی مراجعه کنید و محصولی با کیفیت تهیه کنید. در نظر داشته باشید که این لباس بادگیر ها عمدتا متناسب با آناتومی بدن تولید می شوند و در نوع لباس های مشاغل فری سایز هستند، اما در بادگیرهای ورزشی و اسپرت این لباس ها در انواع دخترانه و پسرانه دارای سایز بندی های مختلف هستند.

لباس های بادگیر نمدی

این بادگیر ها که از جنس داخلی نمد دوخته شده اند اصولا لباس های سبک و کاربردی هستند و میتوانند به عنوان تجهیزات حفاظتی در محل کار استفاده شوند. درحین کار با این لباس ها به علت اینکه جنسشان سبک است سیستم حرکتی افراد را  تحت تاثیر قرار نمی دهد و شخص می تواند در شغل خود با احساس راحتی کار انجام دهد.

 آستری نمد یک پوشش خوب در برابر سرما می باشد که از بادگیر هایی با جنس شمعی و آستری نمدی به این منظور استفاده می کنند. پارچه های شمعی در دوخت بادگیرها، این لباس بادگیر ها را ضد آب می کنند که می توانند استفاده های بسیاری در مشاغلی که در معرض آب و هوای بارانی قرار دارند، داشته باشند.

لباس بادگیر ضد آب
لباس بادگیر با پارچه شمعی

لباس های یک تکه و دو تکه

لباس بادگیر در بازار به صورت یک تکه و دو تکه موجود است. از انواع یک تکه آن برای مشاغلی چون باغبانی، مهندسی، خلبانی و … استفاده می شود. مدل های دو تکه بیشتر برای مشاغلی مانند حراست و نگهبانی کاربرد دارند. هر کدام از این لباس ها باید متناسب با شغل مورد نظر انتخاب شوند و طوری باشند که شخص در هنگام کار احساس راحتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *