نمایش دادن همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

دست ها یکی از ارزشمندترین اعضای بدن انسان می باشند که محافظت از آنها امری بسیار ضروری است. دست ها در هنگام کار با خطرات بسیاری از قبیل برق گرفتگی،بریدگی، سوختگی و تماس بامواد شیمیایی روبرو هستند.

یکی از بهترین ابزارها برای بیمه کردن دست ها در مقابل این گونه خطرات، استفاده از دستکش های ایمنی می باشد. این دستکش ها انواع مختلفی دارند که ما در این مقاله قصد داریم در مورد دستکش عایق برق صحبت کنیم با ما در این مقاله همراه باشید.

دستکش عایق برق چیست؟

دستکش عایق برق، همانطور که از نامش مشخص است به منظور محافظت از جان افرادی که به نوعی با برق سروکار دارند، به کار می رود. این دستکش ها از مواد عایق و نارسانا ساخته می شوند.

دستکش عایق برق

انواع دستکش عایق برق

* عایق فشار قوی

*عایق فشار متوسط

*عایق فشارضعیف

فاکتورهای مهم در انتخاب دستکش عایق برق

*آگاهی از میزان ولتاژ برق

*مدت زمان تماس با ولتاژ برق

* سفارش دستکش به اندازه سایز دست شخص

*اطلاع از ماهیت تماس با برق (تماس مستقیم یا تماس غیرمستقیم)

جنس دستکش عایق برق

دستکش های عایق برق از نظر جنس به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

لاستیک          الاستومر مصنوعی        پلی وینیل کلراید

کلاس های دستکش عایق برق

دستکش عایق برق کلاس 00 

دستکش عایق برق کلاس 00 ضعیف ترین کلاس این محصول می باشد و عایق ضعیف ترین کلاس ولتاژ برق است که از 0 تا 2500 ولت جریان الکتریسیته از این دستکش عبور نمی کند.

دستکش عایق برق کلاس 0

دستکش عایق برق کلاس 0، دومین کلاس ضعیف این نوع دستکش می باشد که تا 5000 ولت جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد. گاهی برخی از افراد برای کار با برق فشار ضعیف نیز از این دستکش استفاده می کنند.

دستکش عایق برق کلاس 1

دستکش عایق برق کلاس 1 در میان دستکش های عایق برق، اولین کلاس فشار قوی محسوب می شود و تا 10000 ولت جریان الکتریسیته از این محصول عبور نمی کند.

دستکش عایق برق کلاس 2

دستکش عایق برق کلاس 2 جزء کلاس های فشار قوی می باشد که تا 20000 ولت عایق جریان الکتریسیته است.

دستکش عایق برق کلاس 3

دستکش عایق برق کلاس 3 همانند دو گروه قبلی جزء کلاس های فشار قوی محسوب شده که مناسب برای ولتاژهای کمتر از 26500 ولت AC و 39750 ولت DC می باشد.

دستکش عایق برق کلاس 4

دستکش عایق برق کلاس 4 قویترین دستکش عایق برق است و محصول کشور فرانسه می باشد که دارای مقاومت الکتریکی 36000 ولت است.

تاریخ مصرف دستکش عایق برق

تولید کنندگان دستکش های ایمنی برق از یک نوع کد گذاری تاریخ برای نشان دادن تاریخ آزمایش اولیه دستکش ها استفاده می کنند.

بازرسی دستکش ها هر شش ماه یک بار انجام می شود. در این مدت اگر نقصی در محصولات پیدا شد آن ها را از بقیه جدا می کنند. دستکش ها برای آزمایش دوباره به آزمایشگاه فرستاده می شوند. اگر در زمان بازرسی نشانه هایی از تورم، پارگی، سوراخ، بریدگی و … داشته باشند آن ها را از سرویس خارج می کنند.

خرید دستکش عایق برق

در هنگام خرید دستکش های عایق برق حتما دستکشی را انتخاب کنید که متناسب با استانداردها باشد که در زمان کار با برق، بهترین کارایی را برای شما داشته باشد و شما را ایمن نگه دارد.

دستکش های ایمنی برق باید با استفاده از مواد اختصاصی،  فرایند تولید استاندارد و بالاترین سطح حفاظت ساخته شوند. باید دارای قدرت دی الکتریک، انعطاف پذیری و دوام بالایی باشند.

سخن آخر

رعایت قوانین ایمنی در محل کار بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود. دستکش های عایق برق نیز برای محافظت از شما در برابر خطرات ناشی از تماس با تجهیزاتی که با انرژی برق کار می کنند تولید شده اند.

در نتیجه با استفاده از این تجهیزات می توانید از رخ دادن بسیاری از حوادث در محل کارتان جلوگیری کنید.