مقالات

همه چیز درباره لوازم ایمنی جوشکاری

همه چیز درباره لوازم ایمنی جوشکاری

خطرات بسیاری مانند آسیب دیدن چشم ها، سوختن پوست، آسیب های ناشی از استنشاق بخارهای سمی و…در محیط کار، جوشکارها را تهدید می کنند. برای جلوگیری یا به حداقل رساندن این آسیب ها این اشخاص نیز باد مانند صاحبان مشاغل پر خطر دیگر از تجهیزات ایمنی استفاده کنند. با ما همراه شوید تا با وسایل ایمنی جوشکاری بیشر آشنا شوید.

دستکش جوشکاری 

متاسفانه بسیاری از اشخاص نقش دستکش های ایمنی را در محافظت از خود در زمان کار جدی نمی گیرند. این امر ممکن است صدمات جبران ناپذیری به افراد وارد کند. افرادی که در زمینه جوشکاری مشغول به کار هستند استفاده از دستکش های جوشکاری را باید الویت خود قرار دهند.

دستکش های ایمنی جوشکاری باید عایق و مقاوم به گرما باشند و استفاده از آن ها نیز ساده باشد. ساختار این دستکش ها  باید به گونه ای باشد که دست ها و مچ دست ها را کامل بپوشانند.

کلاه ایمنی جوشکاری

کلاه های ایمنی جوشکاری از سر و چشم ها در مقابل تشعشات، جرقه ها، نورها و ذرات تولید شده در هنگام جوشکاری محافظت می کنند. کلاه جوشکاری باید راحت باشد و در حین کار زیاد تکان نخورد.

لباس ایمنی جوشکاری

لباس ایمنی جوشکاری باید در برابر حرارت مقاوم باشد تا بتواند پوست بدن را از آسیب های احتمالی در حین کار محافظت کند. جنس لباس های ایمنی جوشکاری عموما از ترکیبات ضدآتش است و باید کاملا اندازه شخص باشد.

کفش ایمنی جوشکاری

برای محافظت از پاهای خود در حین جوشکاری نیاز به استفاده از کفش های مناسب دارید. کفش های جوشکاری باید در برابر آتش مقاومت بالایی داشته باشند و قوزک پا را به طور کامل بپوشانند. این کفش ها نباید لیز باشند تا باعث سر خوردن شخص نشوند و کف آن ها نیز بهتر است از جنس لاستیک باشند.

گوش گیر جوشکاری 

محافظت از گوش ها در حین جوشکاری نیز از اهمیت بسیاری برخودار است. به دلیل اینکه به غیر از خطر اشعه ها و ذرات، صداهایی ممکن است در محیط وجود داشته باشند که باعث آسیب رساندن به گوش ها شوند پس حدالامکان از ایرپلاگ یا ایرماف مناسب جوشکاری استفاده کنید. این گوش گیرها باید کاملا گوش ها را پوشانده و سبک و راحت باشند.

ماسک ایمنی جوشکاری

در حین جوشکاری، گازهای نامرئی تولید می شوند که می توانند به ریه ها آسیب جدی وارد کنند به همین علت باید از ماسک های جوشکاری در حین کار استفاده کنید. بهتر است از ماسک های  تنفسی با سایز بزرگ که صورت را کامل می پوشانند استفاده کنید.

عینک ایمنی جوشکاری 

برای حفظ ایمنی چشم ها در حین کار استفاده از عینک های جوشکاری را فراموش نکنید. بهتر است یک عینک مطابق با استانداردهای ایمنی انتخاب کنید تا کارایی لازم را برای شما داشته باشد.

روکش کفش جوشکاری

روکش هایی به نام اسپات وجود دارند که از کفش ها در حین جوشکاری محافظت می کنند و بسیار کارآمد و مفید هستند.

 

خرید لوازم ایمنی جوشکاری

اگر به شغل جوشکاری مشغول هستید باید خود را در مقابل خطرات ناشی از این شغل ایمن کنید. برای خرید لوازم ایمنی جوشکاری باید به فروشگاه های معتبر رجوع کنید تا محصولاتی مطابق با استانداردهای ایمنی خریداری کنید. 

فروشگاه لوازم ایمنی مفتخر است با سال ها تجربه در امر فروش لوازم ایمنی جوشکاری، بهترین تجهیزات را با مناسب ترین قیمت ها به شما عزیزان ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *