مقالات

نکات طلایی ایمنی در هنگام کار با برق

نکات طلایی ایمنی در هنگام کار با برق

ممکن است برای خیلی از ما در هنگام کار با برق، برق گرفتگی های کوچک یا بزرگ اتفاق افتاده باشد. شاید این حادثه را در محل کار یا در محل زندگیتان تجربه کرده باشید. احتمال اینگونه حوادث همواره وجود دارد چرا که 90% وسایل دور و بر ما با جریان الکتریکی کار می کنند.

برای افرادی که شغلشان مرتبط با برق است رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما قصد داریم در این مقاله دستورالعمل های ایمنی که می توانند بسیار کمک کننده و کاربردی باشند را بررسی کنیم پس شما را دعوت می کنیم با ما تا انتهای این  مطلب همراه باشید.

نکات ایمنی هنگام کار با برق
  1. هرگز با دست یا بدن خیس هیچ سیم برق یا دستگاه الکتریکی را لمس نکنید، چرا که این کار رسانایی جریان الکتریکی را افزایش می دهد.
  2. تجهیزاتی که با برق کار می کنند را پیش از خروج از محل خاموش کنید و اتصال آنها را با جریان الکتریکی قطع نمائید.

3. اگر در محل کار خود، مجبور به لمس یک دستگاه الکتریکی هستید برای محافظت از دستان خود حتما از دستکش عایق برق استفاده کنید.

4.هرگز از تجهیزات فرسوده یا سیم های آسیب دیده استفاده نکنید. همواره سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه خرابی آنها را تعویض نمایید.

5.تجهیزات برقی نباید در مکان هایی که مواد قابل اشتعال وجود دارند استفاده شوند به دلیل اینکه احتمال احتراق را در محل افزایش می دهند.

6. هرگز در هنگام کار با تجهیزات الکتریکی از وسایل فلزی استفاده نکنید. همچنین قبل از شروع کار کلیه جواهرات فلزی را از بدن خود جدا کنید.

7.استفاده از دستکش عایق برق در محل کار به تنهایی کافی نمی باشد. در هنگام کار با برق، مخصوصا شبکه های فشار قوی حتما از چکمه های عایق برق استفاده کنید. چکمه های پلاستیکی عایق برق دارای مقاومت الکتریکی بسیار زیادی هستند و از خطر برق گرفتگی جلوگیری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *