مقالات

نکات ایمنی شغل لوله کشی

نکات-ایمنی-شغل-لوله-کشی

شغل لوله کشی را می توان در دسته مشاغل پر خطر دنیا قرار داد.  لوله کش ها  ممکن است در حین کار با آسیب های مختلف رو به رو شوند.اگر جزء علاقه مندان به این شغل هستید لازم است با استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب خود را در برابر خطرات ناشی از این شغل بیمه کنید.

در این مطلب فروشگاه لوازم ایمنی خطرات و نکات ایمنی شغل لوله کشی را مورد بررسی قرار داده است با ما همراه شوید.

خطرات ناشی از شغل لوله کشی

خطرات ناشی از شغل لوله کشی 

خطر برق گرفتگی 

به دلیل وجود رطوبت و برق کنار هم در این شغل باید در این مورد بسیار مراقب باشید و حتما موارد لازم در جهت پیشگیری از خطر برق گرفتگی را رعایت کنید. یکی از این موارد استفاده از دستکش های عایق برق است که می توانند محافظ بسیار خوبی برای دستان شما باشند.

 

 

خطر لغزش

 از عمده ترین دلایل آسیب رساندن به لوله کش ها در زمان کار، سر خوردن و افتادن است به همین علت باید از کفش های ایمنی مناسب استفاده کنید تا در برابر خطراتی مانند افتادن و لغزش در امان باشید.

کپک های قارچی

در محیط های مرطوب، گرم و تاریک احتمال کپک های قارچی زیاد است. اگر به مدت طولانی در معرض کپک های قارچی باشید ممکن است دچار تنگی نفس، گرفتگی بینی و خارش های پوستی شوید.

خطر سوختگی

یکی از رایج ترین خطراتی که لوله کش ها را تهدید می کند آب جوش و بخار است. سعی کنید در مواقعی که در حال کار با لوله های آب گرم هستید از خود در برابر سوختگی محافظت کنید.

محافظت از گوش ها 

در شغل لوله کشی افراد با سر و صدای زیادی رو به رو هستند پس اگر به سلامت گوش های خود اهمیت می دهید از آن ها در برابر این صداها محافظت کنید. بهترین انتخاب، استفاده از گوش گیرهای مناسب است.

آسیب های ریه

برای حفظ سلامت ریه ها، بهترین کار استفاده از ماسک های صورت است. این ماسک های ایمنی مانع استنشاق گاز و ذرات خارجی می شوند و از ریه شما محافظت می کنند.

روش های حفظ ایمنی در برابر خطرات ناشی از شغل لوله کشی

روش های حفظ ایمنی در برابر خطرات ناشی از شغل لوله کشی

استفاده از ابزارهای مناسب در هر شغلی باعث سهولت در انجام کار و بالا بردن ایمنی در محل کار می شود. در مورد شغل لوله کشی نیز مانند سایر مشاغل، این قانون صدق می کند و استفاده از لوازم ایمنی می تواند از بروز آسیب های جدی به شما جلوگیری کند.

 

شخصی که به شغل لوله کشی مشغول است باید آموزش های لازم برای این شغل را دیده باشد. در حین کار هر چقدر با تجربه تر و آگاه تر باشید عملکرد بهتری در جهت حفظ سلامت خود خواهید داشت.

اگر به هر دلیلی در محیط کار با خطری مواجه شدید در اسرع وقت باید با متخصصان در این زمینه تماس گرفته و برای حل مشکل از آن ها کمک بخواهید. در صورت بروز حادثه حتما با اورژانس تماس بگیرید و در این کار وقفه نیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *