مقالات

لوازم ایمنی کار در معدن

لوازم ایمنی کار در معدن

کار در معدن از آن دسته شغل هایی است که خطرات زیادی دارد به همین علت ایجاد ایمنی در این شغل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای این امر مهم راه حل هایی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از تجهیزات ایمنی است. استفاده از این راه حل ها باعث به حداقل رساندن آسیب های ناشی از کار در معدن می شوند.

چه خطراتی کارگران معدن را تهدید می کند ؟

یکی از بزرگ ترین و حادثه آفرین ترین خطرات معدن، خطر ریزش است. حتی یک تکه سنگ کوچک هم می تواند جان یک کارگر را تهدید کند. 

مشکل بعدی تهویه نامناسب معدن است که استفاده از ماشین آلات سنگین نیز باعث افزایش گرد و خاک، آلودگی و سر و صدا در این محیط ها می شوند که می توانند باعث مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی و شنوایی شوند.

چه-خطراتی-کارگران-معدن-را-تهدید-می-کند؟

خطر دیگری که می تواند کارگران معدن را تهدید کند خطر سقوط است. برخی از کارگران معدن مجبور هستند در ارتفاع کار کنند و خطر سقوط از ارتفاع همواره آن ها را تهدید می کند. باید به کارگران آموزش های لازم جهت کار با طناب یا قلاب داده شود.

لوازم ایمنی مناسب برای کار در معدن 

لباس ایمنی : بهترین لباس برای استفاده در معدن لباسی است که دارای درخشندگی بسیاری است و در فضای کم نور این محیط ها قابل تشخیص است. این لباس ها باید از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند.

دستکش ایمنی : دستکش های ایمنی دستکش هایی هستند که بسیار با دوام و مقاومند و به راحتی آسیب نمی بینند. و از دستان شما در برابر آسیب های مختلف محافظت می کنند.

کفش ایمنی : یک کفش ایمنی مناسب برای معدن باید عایق بندی استانداردی در برابر حرارت داشته باشد و مقاومت و دوام آن نیز بالا باشد.

کلاه ایمنی : یکی از مهم ترین لوازم ایمنی به ویژه برای کار در معدن، کلاه ایمنی است که می تواند از حیاتی ترین عضو بدن شما محافظت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *