نمایش دادن همه 15 نتیجه

نمایش 9 24 36

کپسول آتش نشانی پودری بایا ۱ کیلویی

کپسول آتش نشانی پودری بایا ۲ کیلویی

کپسول آتش نشانی پودری بایا ۳ کیلویی

کپسول آتش نشانی پودری بایا ۴ کیلویی

کپسول آتش نشانی پودری دژ ۶ کیلوگرم

کپسول آتش نشانی پودری دژ ۱۲ کیلویی

کپسول آتش نشانی پودری دژ ۲۵ کیلویی

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۳۰ لیتری

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۱۲ کیلویی

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۶ کیلویی

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۴ کیلویی

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۳ کیلویی

کپسول آتش نشانی آب و گاز دژ ۱۰ لیتری

کپسول آتش نشانی آب و گاز دژ ۵۰ لیتری

کپسول آتش نشانی CO2 دژ ۴ کیلویی

کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول آتش نشانی یک نوع خاموش کننده قابل حمل می باشد که برای خاموش کردن آتش استفاده می شود و دارای ترکیبات متفاوتی مانند گاز، آب، پودر و گاز و دی اکسید کربن می باشد.

کپسول آتش نشانی

انواع کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش نشانی آب و گاز

این کپسول یک نوع خاموش کننده غیر قابل کنترل است. به این صورت که اگر گاز از کارتریج خارج شود امکان استفاده مجدد آن وجود ندارد. از این کپسول ها برای لوازم چوبی، کارتن، مبلمان و … استفاده می شود.

کپسول آتش نشانی Co2

کپسول های Co2 در محیط های سربسته و برای حریق های ناشی از تجهیزات الکترونیکی استفاده می شوند به دلیل اینکه هادی الکتریسیته نیستند و اثری روی این وسایل باقی نمی گذارند.

قدرت پرتاب این نوع کپسول ها بین 2 تا 4 متر است و حداقل زمان تخلیه آن ها حدود 16 ثانیه است.

کپسول آتش نشانی فوم

کپسول فوم برای اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال استفاده می شود. روش کار این خاموش کننده به این شکل است که فوم به سرعت، سطح مایع را می پوشاند و مانع از رسیدن اکسیژن به مایع و گسترش آن می شود.

کپسول آتش نشانی پودری

عمده کاربرد این محصول برای خاموش کردن حریق های با وسعت زیاد، مایعات اشتعال زا و حریق های مربوط به فلزات است.

کپسول آتش نشانی بیوورسال

کپسول های آتش نشانی بیوورسال، مناسب برای اطفاء حریق جامدات و مایعات قابل اشتعال هستند و توانایی بالایی برای خاموش کردن آتش های بزرگ دارند. عدم خورندگی و بازگشت شعله از مزایای این خاموش کننده ها محسوب می شوند.

رنگ بندی کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش نشانی قرمز

کپسول های آتش نشانی با بدنه قرمز رنگ، کپسول های حاوی آب می باشند و برای آتش سوزیهایی با منشا چوب، کاغذ، پارچه و … استفاده می شوند.

کپسول آتش نشانی آبی

رنگ آبی روی کپسول های آتش نشانی، نشانگر کپسول های پودری است که با نام کپسول های پودر و گاز نیز شناخته می شوند. این کپسول ها قادر هستند آتش سوزی های کلاس A که با منشا چوب و کاغذ می باشند و کلاس B که دارای منشا سوختی مایعات قابل اشتعال هستند را خاموش کنند.

کپسول های آتش نشانی مشکی

کپسول های گاز کربن دی اکسید به رنگ مشکی می باشند که برای خاموش کردن آتش سوزی های ناشی از جرقه های الکتریکی یا مایعات قابل اشتعال استفاده می گردند.

کپسول های آتش نشانی سبز

رنگ سبز نشانه کپسول های آتش نشانی هالوژنه می باشد که حاوی عناصر گروه هالوژن ها هستند و برای خاموش کردن آتش سوزی های کلاس B و C استفاده می شوند.

کپسول آتش نشانی زرد

کپسول های حاوی مواد شیمیایی خیس به رنگ زرد هستند که برای اطفاء حریق ناشی از سوختن چربی ها و چوب و پارچه استفاده می شوند.

زمان شارژ کپسول های آتش نشانی

شارژ کپسول های آتش نشانی بهتر است هر سال انجام شود و باید این کار را به شرکت ها و فروشگاههای معتبر بسپارید تا به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت انجام شود.

تاریخ انقضا کپسول های آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی نیز مانند هر کالای دیگری دارای تاریخ انقضا هستند. در این کپسول ها موادی وجود دارند که دارای طول عمر مشخصی هستند و پس از اینکه تاریخ انقضا آن ها به اتمام رسید باید تخلیه شده و مجددا شارژ شوند.

در برخی از این خاموش کننده ها این زمان ممکن است به چند سال نیز برسد اما تاریخ انقضا برخی از آن ها ممکن است در کمتر از یک سال به پایان برسد.

زمان شارژ کپسول های آتش نشانی

پس از استفاده از کپسول آتش نشانی باید آن را شارژ کنید. زمان شارژ بر اساس نوع کپسول متفاوت است.

در صورت عدم استفاده از کپسول نیز باید آن را به صورت سالانه شارژ کنید.

 

زمان شارژ کپسول آتش نشانی

بازرسی کپسول های آتش نشانی

بازرسی این تجهیزات بسیار مهم است و هر چند وقت یک بار باید انجام شود و در صورت نیاز به شارژ باید شارژ شوند.ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این بازرسی ها هر چند وقت یک بار باید انجام شوند؟

بازرسی ماهانه

سعی کنید تجهیزات آتش نشانی محل زندگی یا کار خود را به صورت ماهانه بازرسی کنید. به عنوان مثال، شیلنگ های آتش نشانی باید برای جلوگیری از لانه گزینی حشرات همواره چک شوند.

بازرسی 6 ماهه

در بازرسی های 6 ماهه، تعدادی از کپسول های آتش نشانی را به صورت تصادفی انتخاب می کنند و در یک حریق آزمایشی مورد بررسی قرار می دهند.

بازرسی سالانه

همانطور که اشاره کردیم این خاموش کننده ها باید به صورت سالانه شارژ شوند. البته کپسول های Co2 هر دو سال یک بار نیاز به شارژ شدن دارند.

وزن کپسول های آتش نشانی

خاموش کننده های دستی در وزن های متفاوتی از یک کیلوگرم تا 14 کیلوگرم تولید می شوند تا یک نفر به تنهایی نیز بتواند آن ها را حمل کند. اگر وزن کپسول بیشتر باشد برای حمل باید روی چرخ قرار بگیرد.

وزن کپسول آتش نشانی

خرید کپسول های آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی به عنوان یکی از ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی به شمار می روند که باید در خرید آن ها دقت زیادی به خرج دهید و این تجهیزات را از فروشگاه های معتبر و مورد تایید خریداری کنید. در زمینه شارژ و تعویض کپسول های آتش نشانی نیز مراکز معتبر را انتخاب کنید.