مقالات

لباس کار مهندسی تابستانی

لباس-کار-مهندسی-تابستانی
لباس-کار-مهندسی-تابستانی

اگر اولین کار یا حتی یک کار جدید را شروع می کنید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه لباس بپوشید. اگرچه هر شغلی لباس خاص خود را دارد و قوانین کلی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. هنگامی که به عنوان یک حرفه ای مشغول به کار هستید، الزامات بهداشتی و ایمنی نقش مهمی در لباس پوشیدن شما در محل کار ایفا می کند.

چه چکمه های با کلاه ایمنی، چه کلاه های ایمنی یا عینک ایمنی، پوشیدن لباس هایی که برای ایمن نگه داشتن شما و اطرافیانتان توصیه می شود منطقی است. در این مقاله میخواهیم به بررسی لباس کار مهندسی تابستانی بپردازیم. فصل ها در تعیین نوع لباس نقش مهمی دارند. تابستان فصلی است که هوا گرم است و نیاز است به پوشش خود توجه خاصی داشته باشیم تا در محل کار، با آن لباس احساس خوبی داشته باشیم.

 لباس

مفهوم لباس (و اجزای آن) یک مورد خاص از طراحی درگیر در پروژه محصولات است. این ویژگی از اهمیتی که لباس برای سلامت جسمی و روانی انسان دارد ناشی می‌شود، زیرا مردم در ارتباط دائمی با لباس زندگی می‌کنند. پارچه به‌عنوان ماده اولیه لباس، در مولفه‌های زیبایی‌شناختی و عملکردی پروژه طراحی لباس اهمیت زیادی دارد.

در مورد لباس، پارچه ها باید در درجه اول به دو عامل پاسخ دهند: عملکرد و زیبایی. برای اینکه پارچه بتواند نیازهای اساسی حفاظت و راحتی را برآورده کند، ضروری است که پارچه کاربردی باشد. مؤلفه زیبایی شناختی پارچه به رنگ و هماهنگی رنگ ها در الگوها، بافت و ظاهر کلی که هنوز تحت تأثیر مواد اولیه و تکمیل است، مرتبط است. دامنه این پارامترها توسط طراحان امکان معرفی تمایز را فراهم می کند که منجر به رضایت مصرف کننده در هنگام پوشیدن محصولات خاص می شود. این دو عامل، عملکردی و زیبایی شناختی، در مفهوم پروژه طراحی پارچه با هدف موفقیت آن در پاسخ به بازار، در منطق تقاضای ثابت طراحان، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند طراحی، خلاقیت و نوآوری، حیاتی هستند.

ویژگی لباس محل کار

لباس کار مشکلات زیادی را پشت سر می گذارد. از رفت و آمد با شما در تمام طول روز، اصطکاک در برابر سطوح ناهموار، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن در شستشوی مکرر، اما برخلاف لباس های روزمره، لباس کار برای ماندگاری ساخته شده است. شما نباید لباس هایی بخرید که به سرعت فرسوده می شوند و شما را در معرض خطر حوادث در محل کار قرار می دهند، زیرا لباس کار برای کل مدت کار در روز پوشیده می شود. اکثر لباس‌های کار مدرن با پارچه‌های قوی و بادوام ساخته می‌شوند که بطور خاص برای مبارزه با فرسودگی زندگی روزمره افراد حرفه‌ای ایجاد شده‌اند.

تولید لباس مهندسی

تولید لباس مهندسی با کیفیت بالا از دیرباز هدف فناوری نساجی بوده است. سه عامل اصلی برای تولید پوشاک با کیفیت بالا وجود دارد. آنها عبارتند از: انتخاب پارچه های خوب برای لباس. کنترل فرآیند تولید پوشاک؛ و عملکرد و تنظیم صحیح ماشین آلات تولیدی مانند چرخ خیاطی. در سال های اخیر، فناوری ارزیابی عینی کیفیت پارچه توسعه یافته است و بسیاری از محققان اکنون به سمت طراحی مهندسی کیفیت پارچه بر اساس این فناوری ارزیابی عینی حرکت می کنند.

لباس کار مهندسی تابستانه چیست؟

لباس کار مهندسی تابستانه نوعی لباس ایمنی است که از افراد در شرایط و موقعیت های خطرناک مانند سوختگی، برق گرفتگی، بریدگی های ناشی از تماس با ابزارآلات محافظت می کند. تفاوت لباس کار تابستانه با دیگر فصول سال این است که این نوع لباس به گونه ای است که گردش هوا به راحتی در آن جریان دارد. برای دوخت این نوع لباس ها از پارچه هایی استفاده می شود که برای فصل تابستان مناسب است و فرد در آن احساس راحتی می کند.

ویژگی های لباس کار مهندسی تابستانی

لباس کار تابستانی که در دسته بندی یکنواخت قرار نمی گیرد، توسط افرادی پوشیده می شود که عمدتا در دفاتر مهندسی، سرِ ساختمان و غیره کار می کنند. اما به صورت کلی پارچه لباس تابستانی باید تنفس پذیر و سبک باشد. لباس مهندسی خوب باید گرمای بدن را تهویه کند. تناسب و سبک طراحی یکنواخت باید مطابق با فیزیک بدن مهندس سفارشی شود.

انواع لباس کار مهندسی تابستانی

لباس یکسره

لباس های یکسره شامل پیراهن و شلوار سر هم می باشد که شخص را از آلودگی محیطی محافظت می کند. لباس های یکسره مزایای دیگری دارد که عبارتند از:

با استفاده از لباس یکسره، شما فقط با یک تکه لباس از گردن تا مچ پا محافظت می کنید. این نه تنها به شما سهولت در پوشیدن را می دهد، بلکه تمیز کردن و نگهداری یک تکه به وضوح آسان تر از نگهداری دو تا سه لباس مانند پیراهن، شلوار جداگانه است.

لباس یکسره، زیر پیراهن و شلوار شما را از هرگونه آلودگی و چربی محافظت می کند. اگر کتانی بپوشید، زیر پیراهن و شلوار شما در معرض کثیفی و چربی قرار نمی‌گیرد و در نتیجه از تمیز کردن منظم چندین لباس صرفه‌جویی می‌شود.

لباس های یکسره نه تنها از بازوهای شما در برابر مواد شیمیایی محافظت می کند، بلکه از بازوهای شما در هنگام کار مهندسی محافظت می کند.

تناسب راحت این نوع لباس ها باعث گردش هوا در بدن می شود و در نتیجه شما را در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب خنک نگه می دارد.

تعدادی جیب در لباس های یکسره وجود دارد از جمله جیب های جلو، سینه، پشت، ساق پا برای نگهداری ابزار و وسایل ضروری شما در حین کار.

این نوع لباس ها در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند که دید بسیار خوبی را برای پوشندگان ارائه می‌دهند.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود لباس‌های یکسره بر سایر لباس‌ها در محل کار ترجیح داده شوند این است که این نوع لباس ‌ها بسیار بادوام هستند. آنها همچنین در سبک ها و رنگ های مختلفی وجود دارند که می توانید با توجه به سلیقه خود از بین آنها انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *