محیط های کاری پرخطر نیازمند تجهیزات مناسب هستند تا بتوانند کارکنان را مجهز کنند و به آنان اطمینان خاطر برای ادامه روند کاری خود بدهند. تمام محصولاتی که در فروشگاه لوازم ایمنی به کار گرفته می شوند از لباس ها و بادگیرهای استاندار گرفته تا علائم خطر که مناسب برای کارهای ساختمانی و عمرانی است همگی از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری می کنند.

مخصوصا در محیط های صنعتی با وجود ابزار آلات فراوان ، خریداری لوازم ایمنی امری ضروری می باشد. برای سفارش از فروشگاه لوازم ایمنی در تهران کافیست بعد از انتخاب تجهیزات ایمنی مورد نیازتان به بخش فروشگاه رفته و از آنجا خریدتان را نهایی کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانید با پشتیبانان ما نیز در تماس باشید.

خرید آنلاین لوازم ایمنی

امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیتهایی در شهر تهران ایجاد شده است و به همین علت بسیاری از فروشگاه ها کار خود را گسترش داده اند و فروشگاه اینترنتی خود را بازکرده اند.

فروشگاه لوازم ایمنی، هم به شما امکان خرید حضوری و هم خرید آنلاین و اینترنتی را میدهد. اما پیشنهاد ما به شما این است که برای جلوگیری از تردد بیش از حد و همچنین شیوع بیشتر این ویروس سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.شما میتوانید با اطمینان خاطر محصولات موردنظرتان را با معقول ترین قیمت و در کمترین زمان سفارش دهید و در صورت بروز هرگونه سوال یا مشکل با ما در تماس باشید  

https://lavazem-imeni.ir/

عکس وسایل حفاظت فردی مورد تایید اداره کار​

ما برای شما در این بخش لیستی از برخی وسایل حفاظتی مورد تایید اداره کار را آورده ایم تا شما بتوانید به درستی تصمیم گیری نمایید.

همچنین شما میتوانید pdf راهنمای انتخاب و استفاده از وسایل حفاظت فردی در محیط کار را دانلود نمایید.

کلاه ایمنی x90
کلاه ایمنی دورفاکو e
کلاه ایمنی دورف7

کلاه ایمنی X90

کلاه ایمنی دورفاکو E

کلاه ایمنی دورف7

کفش زیره-pu
کفش ایمنی 3MAX
کفش ایمنی بیس

کفش ایمنی زیره PU

کفش ایمنی 3Max

Base سرپنجه فلزی

عینک ایمنی PU113
عینک ایمنیpo757
عینک-گاگل-g200

عینک ایمنی Pu113

عینک ایمنی Po757

عینک ایمنی گاگل-G200

دستکش-ایمنی-پوشا-چم
دستکش-ایمنی-پوشا-پترو

دستکش ایمنی PUSHA CHEM PH40M

دستکش ایمنی Pusha Petro P040I

فروشندگان وسایل حفاظت فردی

متاسفانه کارگران اغلب به علت عدم آموزش کافی وصحیح درارتباط بااستفاده از وسایل حفاظت فردي، به تصور آنکه به این وسایل نیاز ندارند و ممکن است باعث کاهش میزان فعالیتشان شود از آنها استفاده نمیکنند. آموزش هاي مداوم، آگاهی هاي مرتب اقدامات تشویقی و تنبیهی براي استفاده مرتـب از این وسایل گاهی ضرورت می یابد. که اینکار توسط مسئولان و مدیران آن بخش صورت میگیرد.

از این لوازم برای رسیدن به 3 هدف استفاده میشود:
1 .بعنوان اقدامی مهم و اساسی ایمنی بروي محیط و پیرامون کارگر.
2 .بعنوان ابزار کار که بدون آن پرداختن به شغل مورد نظر غیر ممکن است.
3 .در شرایطی که اقدام اساسی ایمنی مشکل و یا محتاج زمان می باشد در این صورت تنها امکان تامین شرایط
ایمنی براي افراد بطور موقت خواهد بود.

همچنین مسئولان یک شرکت باید به این نکته توجه کنند که در هنگام خرید لوازم ایمنی به کیفیت محصولات خریداری شده توجه کنند زیرا، اعتبار شرکتی که مسئول آن هستند و از همه مهمتر سلامتی کارگران به همین لوازم وابسته است.اگر محصولی که تهیه میکنند بی کیفیت و نامرغوب باشد بعد از گذشت مدتی کوتاه دچار خرابی می شود و  مجبور میشوند مجددا هزینه کنند حتی ممکن است در فاصله زمانی خرابی محصول و خرید مجدد آن کارگر دچار آسیب دیدگی شود.

حال برای اینکه در هنگام خرید دچار مشکل نشوید و بتوانید از فروشنده های معتبر خریدتان را انجام دهید، برای شما لیستی از این فروشنده ها را آورده ایم:

لیست وسایل حفاظت فردی مورد تایید اداره کار​

حفاظت از نیروي کار بدون استفاده از وسایل حفاظت فردي ممکن نیست. آنها وسایلی هستند که شخص با استفاده از آنها احساس امنیت کرده و از خود دربرابر خطرات گوناگون تا حدي محافظت می نماید. لباس کار، کـلاه سـربند، انـواع ماسک ها، انواع دستکشها، انواع کفش ها و غیره در زمره این وسایل هستند.

لباس کار (Safety clothing) : لباس کار، پیش بند، یکسره، کاپشن های زمستانه و… باید به گونه ای طراحی شده باشند که بتوانند ایمنی کافی در مقابل مخاطرات را ایجاد نماید. معمولا لباس کار به لباسی گفته میشود که دارای: یک پوشش سراسري برای بدن،دست و پاها است.

کلاه ایمنی (Head Protective) : کلاه های ایمنی برای حفاظت در مقابل سقوط اشیاء روي سر ساخته می شوند و باید سبک، عایق و متناسب باشرایط کار باشد.نکته اصلی که باید در هنگام تهیه کلاه ایمنی در نظر داشت این است که باید مقاوم در برابر ضربه هاي مکانیکی باشد.

بطور کلی کلاه ایمنی از 2 قسمت تشکیل شده است:

عامل تعلیق ساز از 4 یا 6 پایه جهت اتصال به پوسته خارجی و یک قطعه ستاره اي شکل کـه نقـش اسـتهلاك ضربه ها را بر عهده دارد و یک کمربند که جهت ثابت ماندن کلاه بر روي سر اسـتفاده مـی شـود تشـکیل شـده است.

عینک ایمنی (Eye Protection) : از این عینکها برای کارهایی که با چشم در ارتباط اند و میتوانند به آن آسیب برسانند استفاده میشود. کارهایی نظیر: جوشکاري، کار در کوره ها، حفاظت در مقابل پرتاب اشیاء، گردوغبار و…  برخی از مـوارد کـه آسـیبهاي چشـمی را ایجاد میکنند عبارتند از :

عینک محافظت فردی
کلاه محافظت فردی

کمربندهای ایمنی : به ویژه براي کار در ارتفاع و با احتمال سقوط با امکانات کافی براي حفظ کل بدن.

دستکش ایمنی (Hand Protective) : دستها از اساسی ترین عضوها در کار کردن هستند و باید به دقت از آنها محافظت نمود.

خطراتی که در محیط کار دست افراد را تهدید میکند: خطر سوختگی، خطر خراشیدگی، خطر بریدگی، خطر سوراخ شدن دست، خطر شکستگی، خطـر قطـع عضو،خطر تماس شیمیایی. 

کفش کار (Foot Protective) : عمده ترین خطرات تهدید کننده پا در محیطهاي صنعتی شامل له شدن پنجه هاي پا در اثر سقوط ناگهـانی اجسام سنگین بروي پنجه و یا برخورد جلوي کفش با قطعات تیز و برنده و آسیب دیدن جلوي کفش می باشد لذا، پنجه کفش را از جنس فولاد میسازند. همچنین جنس رویه کفش از چرم (عایق بـرق ) یـا PVC) عـایق شیمیایی ) و کف کفش را از یک ماده قابل انعطاف مثل پلی اورتان می سازند.

ماسک تنفسی (Respirator Protective) : ماسکهاي حفاظتی تنفسی متناسب با شرایط با فیلترهاي قابل تعویض از وسایل حفاظت فردي، بوده و باید به موقع ضدعفونی، نظافت و از نظر کارکرد مرتباً بازبینی شوند و دقیقاً متناسب با شرایط کار استفاده شوند. از نظر مطالعات تئوریک آلاینده ها را به 3 گروه گاز ،بخار و آلاینده هاي ذره اي تقسیم میکنند.
هر یک از این آلاینده ها اثرات خاصی را بر روي سیستم تنفسی ایجاد میکنند. 

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر از pdf وسایل حفاظت فردی کمک بگیرید.

کمربند محافظتی
ذستکش ایمنی
کفش محافظت فردی
ماسک محافظت فردی