مقالات

عینک ایمنی مهندسی

عینک ایمنی مهندسی

چشم ها از حساس ترین و مهم ترین عضوهای بدن هستند که اگر دچار آسیب شوند می توانند زندگی شخص را دچار مشکلات فراوانی کنند به همین علت محافظت از آن ها اهمیت بسیاری دارد. عینک های ایمنی جزء تجهیزات حفاظت فردی هستند که از سلامت چشم ها در محیط های کاری و صنعتی محافظت می کنند. یکی از انواع این عینک ها، عینک ایمنی مهندسی است.

عینک ایمنی مهندسی

عینک ایمنی مهندسی، ابزاری مهم در جهت مواظبت از سلامتی چشم ها است. چشم ها در محیط کاری با خطرات زیادی رو به رو هستند و استفاده از این عینک ها در حین کار اجباری است تا چشم های شما در معرض آسیب قرار نگیرند.

انواع عینک ایمنی مهندسی 

عینک گاگل : یکی از ایمن ترین عینک های مهندسی محسوب می شوند و به راحتی، چشم ها و اطراف آن ها را پوشش می دهند و در مقابل خطراتی مانند نور، مواد شیمیایی و ضربه از آن ها محافظت می کنند.

عینک گاگل

عینک پارکسون: این عینک مناسب محافظت از چشم های شما در مقابل عواملی مانند نور فرا بنفش، ضربه و خراشیدگی است.

عینک پارکسون

عینک آزمایشگاهی : این مدل ها نیز به شکلی طراحی شده اند که به صورت کامل چشم را می پوشانند. به دلیل جنسی که این عینک های ایمنی دارند دارای مقاومت زیادی در برابر مواد شیمیایی هستند.

عینک محافظ لیزر : افرادی که در محیط کاری خود با اشعه لیزر سر و کار دارند می توانند از این مدل ها استفاده کنند. این عینک ها قادر هستند از چشم های شما در مقابل اشعه لیزر محافظت کنند.

عینک محافظ لیزر

مزایای عینک ایمنی مهندسی 

  • این عینک های ایمنی دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند.
  • از متریال خوب ساخته شده اند و به راحتی می توانند از چشم های شما مراقبت کنند.
  • در برابر ضربه، بسیار مقاوم هستند.
  • دارای وزن مناسب هستند و در حین کار، شما را اذیت نمی کنند.

خرید عینک ایمنی مهندسی

در ادامه مطلب، نکات مهمی را در زمینه خرید عینک ایمنی مهندسی برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

سایز

حتما عینکی را انتخاب کنید که اندازه شما باشد و به شکل ثابت روی چشم های شما قرار بگیرد. اگر سایز مناسب را انتخاب نکنید ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود.

کیفیت

در بازار عینک های ایمنی تقلبی با کیفیت پایین، به وفور یافت می شوند. این عینک ها نمی توانند محافظ مناسبی برای چشم های شما باشند. در هنگام خرید، حتما به کیفیت محصول دقت کنید.

جنس

جنس عینک را باید نسبت به شرایط شغلیتان انتخاب کنید تا بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *