دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید لباس کار ایمنی

راهنمای خرید لباس کار ایمنی

راهنمای خرید لباس کار ایمنی به صورت اینترنتی

اکثر افراد بخش زیادی از زمان خود را در محل کارشان سپری میکنند و هر محیط کاری دارای شرایط خاصی است. برخی از محیط های کاری نیاز به لباسکار ایمنی دارند تا از شخص در برابر شرایط حاکم در فضای کاری محافظت کنند. برخی مشاغل به لباس کارهای مناسب فصل مثل لباس کار تابستانی یا لباس کار های مقاوم تر زمستانی نیاز دارند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی مبحث خرید لباس کار ایمنی بپردازیم. با ما همراه شوید.

لباسکار ایمنی چیست؟

لباس کار ایمنی نوعی پوشش است که توسط افراد زیادی به ویژه آن هایی که در محیط های پر خطر کار میکنند مورد استفاده قرار میگیرد. این لباس کارها به نوعی نقش ایمنی و حفاظتی را دارند و همچنین میتوانند نظم زیادی را در فضای کاری ایجاد کنند.

نوع مناسب لباس کار ایمنی به عوامل مختلفی مانند نوع شغل، شرایط محیط کاری، جنسیت و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. به صورت کلی لباس کاری که انتخاب میکنید علاوه بر مقوله ایمنی باید ظاهر مرتبی را نیز در شما ایجاد کند.

مزایای استفاده از لباس کار ایمنی

محافظت از پرسنل در محیط های کاری

ایجاد نظم و انسجام

ایجاد پوشش یکدست برای همه کارکنان

پیشگیری از وقوع حوادث مختلف در حین انجام کار

ویژگی های یک لباس کار ایمنی خوب

 

یک لباس کار ایمنی مناسب دارای ویژگی هایی است که در ادامه نکات مهم و راهنمای خرید لباس کار ایمنی را بیان میکنیم:

راحتی

لباس کار باید راحت باشد تا در حین انجام کار مشکلی برای شما ایجاد نکند یا راندمان کاریتان را کاهش ندهد. لباس کار نباید بیش از اندازه تنگ یا گشاد باشد یا در حین کار شما را خسته کند. از این رو استفاده از راهنمای خرید لباس کار ایمنی بسیار اهمیت دارد.

تناسب

در هنگام خرید لباس کار ایمنی باید نوع مناسب شغل خود را انتخاب کنید تا بهترین کارایی را برای شما داشته باشد. به عنوان مثال اگر با کوره های مذاب کار میکنید لباستان باید در برابر حرارت زیاد مقاوم باشد.

دوام

دوام لباس کار ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است. این لباس باید در برابر استفاده های طولانی مدت در طول روز و عوامل آسیب زننده محیطی مقاومت خوبی از خود نشان دهد. لباس کار های بوفالو از جمله مقاوم ترین لباس کار ها هستند که میتوان به آن ها اشاره کرد.

مقاوم در برابر چروک

لباس کاری که انتخاب میکنید باید ضد چروک باشد تا در تمام مدت تایم کاری مرتب به نظر برسید.

طراحی زیبا

درست است که عوامل دیگر در راهنمای خرید لباس کار ایمنی اهمیت بیشتری دارند اما نباید در هنگام انتخاب ظاهر لباس را در نظر نگیرید. یک لباس کار زیبا می تواند اعتماد به نفس بیشتری را در شما ایجاد کند.

نکات مهم خرید لباس کار ایمنی

نکات مهم خرید لباس کار ایمنی

قیمت

قیمت یکی از عوامل مهم در زمان خرید لباس کار ایمنی است. در هنگام انتخاب حتما بودجه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن اقدام به خرید نمایید.

نوع لباس

لباس کاری مناسب است که با ماهیت شغل شما در تناسب باشد و باید در هنگام انتخاب شرایط شغلی خود را به طور کامل در نظر بگیرید.

نوع دوخت

نوع دوخت بیانگر میزان کیفیت یک لباس است. هر چقدر دوخت یک لباس ظرافت بیشتری داشته باشد از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.

تعداد جیب ها

برخی از مشاغل با ابزارآلات بسیاری  سرو کار دارند. برای این نوع مشاغل باید لباس کارهایی با تعداد جیب های بیشتر را انتخاب کنید.

سایز و رنگ لباس

سایز لباس کار باید کاملا اندازه شما باشد تنگی یا گشادی آن میتواند دردسرهای بسیاری را در زمان کار برایتان ایجاد کند.مورد دیگری که در هنگام خواندن راهنمای خرید لباس کار ایمنی باید به آن توجه داشته باشید رنگ آن است. اگر به صورت شبانه کار می کنید لباس های شبرنگ یا دارای رنگ های روشن انتخاب مناسب تری برای شما هستند.

چه مشاغلی باید از لباس کار ایمنی استفاده کنند؟

.

تمام مشاغلی که به نوعی با خطراتی در محل کارشان مواجه هستند باید از لباس کار ایمنی استفاده کنند. برخی از این مشاغل شامل موارد زیر میشوند:

جوشکاری

همانطور که میدانید شغل جوشکاری همواره با خطراتی همراه است و به همین دلیل در حین انجام آن باید از لباس مخصوص استفاده کرد. عموما برای تولید لباس کار های جوشکاری از پارچه‌های جنس لی و کتان خالص بهره می برند به دلیل اینکه دارای مقاومت زیادی هستند و در برابر حرارت نیز دچار آسیب دیدگی نمیشوند.

پزشکان و پرستاران

در محیط های درمانی استفاده از لباس کار امری ضروری است. برای تولید لباس کارهای مخصوص این نوع مکان ها غالبا از پارچه های روشن و نخی استفاده میکنند که در این میان رنگ سفید از همه محبوب تر است. استفاده از پارچه های نخی مانع از عرق کردن پرسنل شاغل در محیط های درمانی به دلیل تایم کاری طولانی میشود.

مهندسان و کارگران

مهندسان و کارگران نیز عموما در محیط های کاری خود با خطرات بسیاری مواجه هستند. برای تهیه  لباس کارهای مخصوص مهندسان  پارچه‌هایی با جنس الیاف طبیعی را به کار میبرند تا هوا به سادگی درون آن ها جریان پیدا کند. برای کارگران نیز از پارچه های متنوعی مانند پلی استر، پنبه، پلی استر پنبه، کتان،‌ لی و … با توجه به شرایط کاریشان استفاده میکنند.

پرسنل آتش نشانی

آتش نشانی یکی از پرخطر ترین مشاغل محسوب میشود که استفاده از راهنمای خرید لباس کار ایمنی در آن از ضروریات است. لباس کار آتش نشانی یکی از تجهیزاتی است که از آتش نشانان در برابر خطرات مختلف محافظت میکند.

نحوه نگهدای از لباس کار ایمنی

نحوه نگهداری از لباس کار ایمنی

توجه به برخی از نکات برای نگهداری لباس کار ایمنی و افزایش طول عمر آن ضروری است. این نکات عبارتند از:

به هیچ وجه از لباس کار ایمنی برای پاک کردن دست ها و صورت خود استفاده نکنید.

با توجه به شرایط کاری و میزان استفاده ای که دارید لباس کارتان را در فواصل زمانی مرتب شست و شو دهید.

عموما دستورالعمل شستشوی لباس کارها  روی اتیکت آن ها درج شده است تا حد امکان از این دستورالعمل ها در زمان شستشو پیروی کنید.

لباس کار خود را در محیط هایی که بیش از اندازه گرم و مرطوب هستند قرار ندهید.

از لباس کار ایمنی تنها در محیط کاری استفاده نمایید.

زیورآلات و کلید هایتان را درون جیب های لباس کار قرار ندهید.

در صورتی که نیاز به راهنمای خرید لباس کار ایمنی و کسب اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با فروشگاه لوازم ایمنی تماس بگیرید تا کارشناسان ما شمارا در خرید راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *