مقالات

تجهیزات ایمنی کنترل گرما- خرید + قیمت

تجهیزات ایمنی کنترل گرما

افراد در محیط های متفاوت کاری حضور دارند و ممکن است برخی از اشخاص با شرایط خطرناکی دست و پنجه نرم کنند. شناخت عوامل ایجاد کننده این خطرات و راهکارها و تجهیزات ایمنی مناسب در جهت پیشگیری یا کاهش این خطرات، بسیار ضروری است. در این مطلب ما قصد داریم به بررسی تجهیزات ایمنی کنترل گرما در محیط کاری بپردازیم. با ما در ادامه همراه شوید.

مبحث گرما در محیط کار یکی از مشکلات بسیار جدی است. راهکارهای بسیاری برای کنترل گرما و جلوگیری از عوارض آن در محیط های کاری وجود دارد که اگر توسط کارکنان انجام نگیرد ممکن است برای آن ها مشکلاتی ایجاد کند. برخی از این عوارض شامل سوختگی پوست، گرمازدگی، ضعف گرمایی، جوشهای گرمایی و … هستند.

روش های کنترل گرما در محیط کار 

تعدیل گرما در محیط کار

تعدیل گرما در محیط کار شامل موارد زیر می شود :

  • خنک کردن هوای محیط 
  • حذف گرمای محل کار
  • استفاده از تهویه مناسب
  • آموزش صحیح کارکنان
کنترل اداری 

در این روش کنترل، نوع و درصد گرمای محیط سنجیده می شود و با توجه به شرایط، اقدامات لازم توسط متخصصین صورت می گیرد.

استفاده از تجهیزات حفاظت فردی 

مهم ترین بخش محافظت از خود در برابر آسیب های ناشی از گرما استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند لباس کار،عینک ایمنی، ماسک و … است که توسط شخص یا کارفرما تهیه می شوند. در ادامه این تجهیزات را بررسی خواهیم کرد.

لباس کار 

لباس کار یکی از مهم ترین وسایل ایمنی در برابر گرما یا نور آفتاب است. این لباسها در طرح های مختلفی تولید می شوند و می توانند از بدن شما در برابر گرما محافظت کنند.

لباس کار حفاظت از گرما

عینک ایمنی 

چشم ها از بخش های بسیار حساس بدن هستند و حفظ ایمنی آن ها بسیار حیاتی است. اگر عینک ایمنی شما طبق استانداردها ساخته شده باشد می تواند از چشم های شما در برابر گرما محافظت کند.

ماسک 

ماسک های ایمنی جزء تجهیزاتی هستند که از دستگاه تنفسی شما محافظت می کنند و بر اساس عملکردشان انواع مختلفی دارند. این ماسک ها در برابر آلاینده ها از ریه های شما به خوبی حفاظت می کنند.

کفش ایمنی 

کفش های ایمنی از پا در برابر عوامل محیطی محافظت می کنند. برای کار در مکان هایی که گرم بوده یا دارای کف داغ هستند استفاده از این کفش ها ضروری است به دلیل اینکه مثل یک عایق حرارتی عمل می کنند.

کفش ایمنی حفاظت از گرما

گتر 

وظیفه گتر حفظ پا و ساق پا است. کارگرانی که با مواد مذاب سر و کار دارند نیاز به کفش هایی دارند که تا زانوی پا را بپوشانند. گترها از موادی با مقاومت بالا در برابر گرما ساخته شده اند.

خرید تجهیزات ایمنی کنترل گرما 

برای خرید تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی کنترل گرما در محیط کار، کافیست با کارشناسان فروشگاه لوازم ایمنی تماس گرفته تا این تجهیزات را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *