مقالات

بهترین راهکارهای از بین بردن بوی بد لباس کار

 

از بین بردن بوی بد لباس کار همیشه یکی از سوالات استفاده کنندگان این لباس ها بوده است. یکی از اتفاقاتی که می تواند برای شخص و اطرافیاش ایجاد ناراحتی کند بوی بد لباس است. لباس کار نیز از این قائده مستثنی نیست و ماندن بوی بد روی لباس کار نیز بسیار آزار دهنده است. برخی از شما ممکن است با این مشکل رو به رو شده باشید و این سوال ها برایتان پیش آمده باشد که علت بوی بد لباس کار چیست؟ و برای از بین بردن بوی بد لباس کار چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید با ما همراه شوید.

از بین بردن بوی بد لباس کار

روشهای از بین بردن بوی بد لباس کار

جوش شیرین 

استفاده از جوش شیرین یکی از روشهایی است که می توان با آن بوی بد لباس کار را از بین برد. برای این کار کافیست مقداری جوش شیرین را با آب و پودر شوینده به لباس کار اضافه کنید و آن را بشویید.

سرکه سفید

سرکه سفید یک روش ساده برای رفع بوی بد لباس است. برای استفاده از این روش نیز باید سرکه سفید را با پودر شوینده و آب ولرم به لباس اضافه کرده تا بوی نامطبوع آن از بین برود.

آبلیمو و نمک دریا

استفاده از این ترکیب نه تنها باعث رفع بوی بد لباس کار می شود بلکه می تواند در از بین بردن لکه های لباس نیز موثر باشد. استفاده از این روش بسیار ساده است کافیست ترکیب آبلیمو و نمک دریا را در ماشین لباسشویی بریزید تا لباسها بوی بد نگیرند.

لیمو و سرکه سیب

با استفاده از ترکیب لیمو و سرکه سیب هم می توانید بوی نامطبوع لباس کارتان را رفع کنید هم باعث می شود تا گرد و خاک، میکروبها و باکتریهای لباستان از بین برود.

اکسی کلین

این روش به این صورت است که باید یک قاشق اکسی کلین را داخل آب سرد ریخته و لباسها را درون آن قرار دهید و پس از گذشت 4 تا 6 ساعت لباسها را شستشو دهید.

مهم ترین دلایل بوی بد لباس کار

لباسها به گونه ای هستند که بوی محیط اطراف را جذب می کنند. به عنوان مثال ممکن است در حال درست کردن غذا باشید و پس از پخت، لباستان بوی آن غذا را به خود بگیرد. در محیط کار نیز لباس کار بوهای اطراف را به خود جذب می کند و این یکی از دلایلی است که باعث ایجاد بوی نامطبوع در آن می شود. 

از دیگر عوامل ایجاد بوی بد در لباس کار، ماشین های لباسشویی هستند. ممکن است ماشین لباسشویی تمیز نباشد یا درون آن کپک یا باکتری وجود داشته باشد و پس از شستشو، لباس بوی نامطبوعی بدهد.

در برخی مواقع بوی بد لباسها به دلیل عوامل خارجی نیستند و میکروب ها به تار و پود لباس نفوذ کرده و بوی نامطبوع ایجاد می کنند. اگر این لباسها را داخل کمد بگذارید باعث ایجاد بوی بد در فضای کمد نیز می شوند.

روشهای پیشگیری از ایجاد بوی نامطبوع برای از بین بردن بوی بد لباس کار

خشک کردن لباس کار 

لازم است که لباسهای کار پس از شستشو به طور کامل در فضای باز خشک شوند تا مانع از رشد باکتریها در آنها شود. همچنین اگر لباسهای مرطوب را داخل کمد قرار دهید باعث ایجاد بوی نم در کمد و همچنین لباسها می شوند.

دمای آب

اکثر افراد از این موضوع آگاهی دارند که شستن برخی از لباسها با آب سرد نمی تواند باکتریهای موجود در آنها را از بین ببرد به همین علت بهتر است برای شستن لباس کارتان از آب گرم استفاده کنید.

مواد شوینده

هرگز از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده نکنید به دلیل اینکه آب نمی تواند حجم زیاد مواد شوینده را کامل حل کند. از آن گذشته استفاده از مواد شوینده با کیفیت پایین می تواند باعث ایجاد رسوب در لباس کار شود.

رطوبت کمد

چنانچه کمد بوی نم میداد پیش از آنکه اقدامی انجام دهید بهتر است لوله کشی اطراف کمد را چک کنید چرا که بوی بد می تواند به علت وجود نشتی یا نم در اطراف کمد باشد.

سخن آخر

بوی بد لباس کار می تواند باعث پایین آمدن شخصیت فرد در بین همکارانش بشود از این جهت لازم است هر شخصی با دلایل ایجاد بوی بد لباس کار و راهکارهای از بین بردن آن به طور کامل آشنایی داشته باشد. امیدواریم این مطلب کمکی هر چند کوچک در این راستا به شما عزیزان کرده باشد. در صورت نیاز به خرید لباس کار باکیفیت، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. فروشگاه لوازم ایمنی ارائه دهنده انواع لباس کار های مهندسی در سایز ها و انواع مختلف می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *